JAPONSKÉ KÚPELE

Japonské kúpele & AsiaSpa

V japonských kúpeľoch namiesto hlučných adrenalínových šmykľaviek nájdete oázu pokoja pre dušu a oddych a osvieženie pre telo. Sviečky okolo zatemnenej vane, vlniaca chill-out hudba a príjemné exotické vône. "jedno vynikajúce miesto pre vypnutie a totálny relax..."
enne dvakrát 30 minút v liečivej vode má blahodarné účinky. Modernému človeku to však už ako celodenný program nepostačuje. Hotel Therma**** poskytuje všetko to, čím sa dajú znásobiť účinky tohto prírodného elementu a skrátiť čas, potrebný na dosiahnutie očakávaného efektu.
Akvárium s exotickými rybami oddeľuje vodný svet od vstupnej haly hotela. Kapacita Japonských kúpeľov je naraz 120 osôb. K dispozícii máte šesť bazénov, tri sauny, dažďový "prales", jacuzzi, uzatvorené tepidárium.
V BalneoBar-e Vám naši terapeuti radi ponúknu nealkoholické nápoje. V prípade rezervácie celého vodného sveta AsiaSpa ponúkame aj miešané nápoje či šampanské do estetických nerozbitných pohárikov, s obsluhou aj pri bazénoch.

Bazény a Vodný Svet

Je známe, že Japonci sú výnimočne priateľskí a radi si spolu príjemne podebatujú. Posedenie v bazénoch s horúcou vodou je pre to ideálnou príležitosťou. Tri kľudové sedacie bazény sú vyhriate na ideálnych 35 - 36 C°. Jeden z nich je vybavený perličkovou masážou.
Oválny rekreačný bazén má 29°C a je vybavený podvodnými sedadlami. Vyskúšajte si plávanie v protiprúde! Perličkový bazén Kalich s jemnými bublinkami pôsobí upokojujúco na nervový systém a má prijemné sedatívne účinky.
Ak sa postavíte pod masážny chrlič, príjemne Vám uvoľní stuhnutú šiju. Pod sedacím chrličom si bez námahy nechajte rozmasírovať chrbát až po kríže bohatým vodným prúdom. Detský bazénik má hĺbku 40 cm. Z polohovateľných ležadiel môžu mať rodičia svoje ratolesti stále pred očami.
Kneippove bazény s teplotou 35°C a 15°C sú unikátnym kontrastným kúpeľom dolných končatín, kombinovaného s masážou chodidiel chôdzou po guľatých kameňoch.
Novinkou je AQUABIKE - bicyklovanie pod vodou. Má to výborný rehabilitačný efekt, záťaž je lepšie rozložená ako pri bežných rotopedoch.

BalneoTherapy a Saunový Svet

BalneoTherapy znamená využívanie blahodárneho vplyvu vody a tepla pre zlepšenie a udržanie zdravia a psychickej pohody. Vaňové kúpele s prísadami ako je rašelinový, aromatický, medový alebo slaný kúpeľ z Mŕtveho mora, odovzdávajú telu cez našu pokožku vzácne minerály.
Po Ruskej suchej saune sa otužilci môžu ochladiť v studenom bazéniku, masážou s ľadovou drťou, studenou či vlažnou sprchou alebo si jednoducho vylejú vedro ľadovej vody na hlavu.
InfraSauna je určená pre relax a vnútorné prehriatie organizmu. Má liečivé účinky, uvoľňuje kĺby a svaly, prekrvuje pokožku. Je výborné aplikovať pred zábalmi a masážami. Dobre ju znášajú aj zákazníci, ktorým zdravotný stav nedovolí extrémne výkyvy teploty.
ParnáSauna Ceylon style SteamBath je ideálna pre dýchacie cesty, otvára póry na pokožke, vyčisťuje a prekrvuje ju a pôsobí celkovo detoxikačne. Rýchlejší je aj prenos tepla na telo, ako v suchej saune. Východné národy ju používajú tradične s bylinkovými výťažkami, ktoré pridávame priamo do pary.
Tepidárium Yobu s vyhrievanými ležadlami, príjemnou hudbou a tlmeným osvetlením je miestom pre oddych po saunovaní, masáži ale najmä po vaňových prísadových kúpeľoch.
Niektorým však vyhovuje po saune Jacuzzi - perličkový kúpeľ s masážnymi tryskami.
Informácie o aktuálnych cenách, pobytoch a akciách Vám radi poskytneme na našej infolinke 0917 61 61 61.